• سلام دوستان کام به کام از اولین روز ماه مبارک رمضان دوباره شروع به فعالیت کرده است امید واریم که هیچ وقت دیگه این فعالیت قطع نشود و همیشه مستمر باشد با امید روزای بهتر

باتریهای قندی با عمر 10 برابر بیشتر از باتریهای لیتیوم یونی

NeDa

عضو


در دستاوردی بزرگ در جهت تولید باتریهای با عمر طولانی برای گوشی هوشمند و سایر دستگاهها، دانشمندان موسسه پلیتکنیک ویرجینیا موفق به طراحی باتریهای زیستی قندی شدهاند که انرژی شیمیایی درون لایههای قند را بطور کامل به برق تبدیل میکنند.به گزارش روابط عمومی کام به کام به نقل از ایسنا، این باتری زیستی میتوانند به چگالی ذخیرهسازی انرژی حدود 596 آمپر در ساعت در هر کیلوگرم دست یابد. در مقایسه، چگالی انرژی یک باتری لیتیوم یونی عادی 42 آمپر در ساعت در هر کیلوگرم است.


به گفته محققان، باتری زیستی با این این چگالی بالا میتواند حداقل 10 برابر بیشتر از باتریهای لیتیوم یونی با وزن مشابه دوام بیاورد.این باتری زیستی نوعی سلول سوخت آنزیمی – یک دستگاه الکتروبیوشیمیایی است که انرژی شیمیایی سوختهایی مانند نشاسته و گلیکوژن را به برق تبدیل میکند.

به گفته محققان، این اولین بار است که قند باتری زیستی بطور کامل اکسیده شده و آنها را قادر به دستیابی به یک عملکرد تبدیل انرژی تقریبا نظری کرده است.

باتری زیستی قندی همچنین از باتری لیتیوم یونی کمهزینهتر و با محیط زیست سازگارتر است.

نتایج این پژوهش در مجله Nature Communications منتشر شده است.
 
بالا