تازه چه خبر

خوش آمدید به کام به کام

برای دسترسی به همه ویژگی های ما اکنون به ما بپیوندید. پس از ثبت نام و ورود به سیستم ، می توانید موضوعاتی را ایجاد کنید ، به موضوعات موجود پاسخ دهید ، به اعضای دیگر خود اعتبار دهید ، پیام رسان خصوصی خود را دریافت کنید و موارد دیگر. همچنین سریع و کاملا رایگان است ، پس منتظر چه هستید؟

سوالات را بپرسید

سوال های خودتان را در هر زمینه ای بپرسید کارشناسان به شما جواب می دهند

ارتباط با دیگران

با دیگران دوستان می توانید پیام و ارتباط بر قرار کنید

پروفایل

تنظیمات پروفایل شخصی خودتان را انجام دهید

ثبت روز ملی خوشنویسی در تقویم

yasi

ناظم
ناظم
عضویت
24 Sep 2013
ارسال ها
5,929
پسندها
2,058
امتیاز
113
محل سکونت
هرجاهستم ایران سرای من است
[h=3]
[/h]
سومین دوسالانه خوشنویسی ایران در ۲بخش رقابتی و غیررقابتی در رشتههای نستعلیق، شکسته نستعلیق و نسخ و ثلث با موضوع آزاد ۶شهریورماه در سرای سعدالسلطنه قزوین کلیدخورد و مراسم رسمی معرفی برگزیدگان و اهدای جوایز و تجلیل از هنرمندان ۱۳شهریور برگزار شد.به گزارش همشهري، دوسالانه خوشنويسي ايران همچون 2دوره قبل به نام بزرگداشت يكي از خوشنويسان تأثيرگذار ايران نامگذاري شده و امسال در سومين دوسالانه به نام بزرگداشت استاد احمد سهروردي (ياقوت ثاني) برگزارشد.
نشست خبري دوسالانه سوم خوشنويسي ايران صبح روز گذشته در موزه هنرهاي معاصر تهران برگزار شد و مهدي احمدي دبير دوسالانه با توجه به اهميت و سابقه خوشنويسي در ايران در پاسخ به خبرنگار همشهري گفت: ضرورت دارد روز خوشنويسي در پاسداشت و گراميداشت اين هنر در تقويم سالانه ثبت شود و از مسئولان درخواست داريم روز خوشنويسي به صورت رسمي در مناسبتهاي تقويمي قرار بگيرد. به گفته مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين، در اين دوره فرايندها و خروجي اين دوسالانه اصل بود تا خروجي آن بتواند جرياني توليد كند و الگويي براي دورههاي بعد باشد. همچنين يكي از اهدافي كه اداره كل ارشاد قزوين دنبال ميكند تأسيس مدرسه خوشنويسي است كه اميدوارم تفاهمنامه آن با مديركل آموزش و پرورش استان بهزودي نوشته و امضا شود.


دبير سومين دوسالانه خوشنويسي درباره آثار رسيده به دبيرخانه همچنين توضيح داد: در مجموع 854اثر به دبيرخانه ارسال شده كه با احتساب آثار نفيس هنرمندان پيشكسوت اين تعداد به 900اثر ميرسد. 400اثر به نمايشگاه راه پيدا كردهاند كه عبارتند از: 59اثر در بخش نستعليق شامل 34اثر در بخش رقابتي و 25اثر غيررقابتي. همچنين در بخش شكستهنستعليق 93اثر داشتيم كه 88اثر رقابتي و 5اثر غيررقابتي بودند. در بخش نسخ و ثلث هم 59اثر بهدست ما رسيد كه 57اثر رقابتي بود. در رشته نستعليق 10نفر، شكستهنستعليق 7نفر و نسخ و ثلث هر كدام 5نفر بهعنوان نفرات برگزيده انتخاب ميشوند.
بزرگداشتهای رگباریدر ادامه غلامحسين اميرخاني از اعضاي شوراي سياستگذاري سومين دوسالانه خوشنويسي ايران درباره بزرگداشت احمد سهروردي در سومين دوسالانه خوشنويسي گفت: متأسفانه بزرگداشتها در كشور ما هميشه بهصورت رگباري بوده كه تأثيري در ريشه فرهنگ و تاريخ ما نداشته است. خوشبختانه امسال يكي از هنرمندان ما در زمينه شخصيت و هنر احمد سهروردي كتابي تدوين ميكند كه اميدوارم تا شروع جشنواره آماده شود و در اختيار همه قرار بگيرد.اين هنرمند پيشكسوت ادامه داد: متأسفانه با ورود سليقههاي جديد در مديريتها، برنامههاي هنري در سايه قرار ميگيرند. بايد كساني در بدنه اجرايي كارهاي مختلف حضور و به اندازه كافي بصيرت و تجربه داشته باشند. حضور آدمهاي صفركيلومتر در بدنه اجرايي نميتواند اهداف برنامهها را به درستي محقق كند. به گفته اميرخاني خوشبختانه خوشنويسي در ايران حركتي رو به رشد داشته و هر سال شاهد تداوم اين رشد هستيم.در پايان اين مراسم از پوستر سومين دوسالانه خوشنويسي ايران اثر عليرضا محبي رونمايي شد.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا