• سلام دوستان کام به کام از اولین روز ماه مبارک رمضان دوباره شروع به فعالیت کرده است امید واریم که هیچ وقت دیگه این فعالیت قطع نشود و همیشه مستمر باشد با امید روزای بهتر

*** از تاسوعا تا اربعین؛ «نذر خون»کنید ***

[h=2]سازمان انتقال خون از داوطلبان اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورا، که تمایل دارند با نیت نذر خون خویش، عشق به سرور شهیدان عالم؛ حضرت اباعبدالله الحسین را تجلی بخشند، دعوت کرد. زیرا نیاز به خون، یک نیاز همیشگی است. [/h]به گزارش کام به کام به نقل از سلامت خبرگزاری تسنیم، خون یک بافت زنده است که فقط برای مدت زمان کوتاهی قابل نگهداری است. بر همین اساس حضور مستمر داوطلبان اهدای خون در تمام روزهای سال، نقشی حیاتی در ادامه زندگی بیماران دارد.

در واقع اگر بخش عمده داوطلبان اهدای خون، در یک زمان واحد خون اهدا کنند، از یک سو مقدار خون اهدا شده بیش از نیاز مراکز درمانی بوده و بخشی از آن بلامصرف خواهد ماند و از سوی دیگر با توجه به اینکه این گروه از اهداکنندگان، تا سه ماه قادر به اهدای خون مجدد نخواهند بود، پس از سر رسیدن تاریخ انقضای مصرف خونهای اهدایی، تامین خون مورد نیاز بیماران با مشکل مواجه خواهد شد.

به عنوان مثال مدت زمان نگهداری فرآورده پلاکت که برای بیماران سرطانی تجویز میشود، فقط چهار روز است. یعنی اگر بخش عمده اهداکنندگان، امروز اقدام به اهدای خون کنند تامین پلاکت مورد نیاز بیماران، از روز پنجم امکان پذیر نخواهد بود. نیاز به خون، یک نیاز همیشگی است چرا که زندگی بیماران تالاسمی، سرطانی، دیالیزی و ... در گرو دریافت مداوم خون و فرآوردههای آن است.
سازمان انتقال خون ایران با آرزوی قبولی عزاداری همه عاشقان اهل بیت و ضمن ارج نهادن به شور و اشتیاق داوطلبان اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورا، از عزیزانی که تمایل دارند با نیت نذر خون خویش، عشق به سرور شهیدان عالم؛ حضرت اباعبدالله الحسین را تجلی بخشند، دعوت میکند تا با برنامهریزی برای مراجعه به پایگاههای اهدای خون در یکی از روزهای تاسوعا تا اربعین حسینی، ضمن ادای نذر، همکاران ما را در ارائه پذیرایی در خور شان والای اهداکنندگان خون یاری کنند.
 
بالا