تازه چه خبر

خوش آمدید به کام به کام

برای دسترسی به همه ویژگی های ما اکنون به ما بپیوندید. پس از ثبت نام و ورود به سیستم ، می توانید موضوعاتی را ایجاد کنید ، به موضوعات موجود پاسخ دهید ، به اعضای دیگر خود اعتبار دهید ، پیام رسان خصوصی خود را دریافت کنید و موارد دیگر. همچنین سریع و کاملا رایگان است ، پس منتظر چه هستید؟

سوالات را بپرسید

سوال های خودتان را در هر زمینه ای بپرسید کارشناسان به شما جواب می دهند

ارتباط با دیگران

با دیگران دوستان می توانید پیام و ارتباط بر قرار کنید

پروفایل

تنظیمات پروفایل شخصی خودتان را انجام دهید

بزرگترین باتری خودروهای برقی جهان عرضه شد

NeDa

عضو
عضو سایت
عضویت
5 May 2014
ارسال ها
1,034
پسندها
773
امتیاز
0
محل سکونت
خونمون
ایتنا - نخستین اتوبوس برقی جهان مجهز به پرتوانترین باتری مخصوص خودروهای الکتریکی گنجایش 120 مسافر را دارد و با هربار شارژ میتواند 288 کیلومتر حرکت کند.

زمانی که صحبت از خودروهای برقی بهمیان میآید تصور ما اتومبیلهای کوچکی است که با سرعت کم و برای مسافتهای کوتاه مورد استفاده قرار میگیرند. اما این بار محققان موفق به ساخت محصولی شدند که از آن به عنوان بزرگترین خودروی برقی جهان یاد میشود.


به گزارش ایتنا از رایورز، در جریان برگزاری نمایشگاه انجمن حملونقل عمومی آمریکا((APTA شرکت BYD Motors از یک اتوبوس بزرگ با دو قسمت مجزای بههمچسبیده رونمایی کرده که بزرگترین باتری خودروهای برقی جهان را در خود جا داده است.

این اتوبوس برقی Lancaster eBus نام دارد و نخستین وسیله نقلیه عمومی در آمریکا محسوب میشود که انرژی مورد نیاز آن از برق تامین میشود.

لازم به ذکر است که فرمانداری کالیفرنیا طی دو سال گذشته سرمایهگذاریهای فراوانی را انجام داده است تا امکان تردد خودروهای برقی در شهر به راحتی فراهم شود و در این راستا قرار است این اتوبوس برقی نیز به کار گرفته شود.


طول این اتوبوس برقی دوتکه ۱۸.۲ متر است و ظاهر آن مانند دیگر اتوبوسهای معمولی است که برای سفرهای درونشهری تردد میکنند.

نخستین اتوبوس برقی جهان مجهز به پرتوانترین باتری مخصوص خودروهای الکتریکی گنجایش ۱۲۰ مسافر را دارد و با هربار شارژ میتواند ۲۸۸ کیلومتر حرکت کند.
 
  • پسندیدن
واکنش ها: yasi
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا