• سلام دوستان کام به کام از اولین روز ماه مبارک رمضان دوباره شروع به فعالیت کرده است امید واریم که هیچ وقت دیگه این فعالیت قطع نشود و همیشه مستمر باشد با امید روزای بهتر

بزرگترین باتری خودروهای برقی جهان عرضه شد

NeDa

عضو
ایتنا - نخستین اتوبوس برقی جهان مجهز به پرتوانترین باتری مخصوص خودروهای الکتریکی گنجایش 120 مسافر را دارد و با هربار شارژ میتواند 288 کیلومتر حرکت کند.

زمانی که صحبت از خودروهای برقی بهمیان میآید تصور ما اتومبیلهای کوچکی است که با سرعت کم و برای مسافتهای کوتاه مورد استفاده قرار میگیرند. اما این بار محققان موفق به ساخت محصولی شدند که از آن به عنوان بزرگترین خودروی برقی جهان یاد میشود.


به گزارش ایتنا از رایورز، در جریان برگزاری نمایشگاه انجمن حملونقل عمومی آمریکا((APTA شرکت BYD Motors از یک اتوبوس بزرگ با دو قسمت مجزای بههمچسبیده رونمایی کرده که بزرگترین باتری خودروهای برقی جهان را در خود جا داده است.

این اتوبوس برقی Lancaster eBus نام دارد و نخستین وسیله نقلیه عمومی در آمریکا محسوب میشود که انرژی مورد نیاز آن از برق تامین میشود.

لازم به ذکر است که فرمانداری کالیفرنیا طی دو سال گذشته سرمایهگذاریهای فراوانی را انجام داده است تا امکان تردد خودروهای برقی در شهر به راحتی فراهم شود و در این راستا قرار است این اتوبوس برقی نیز به کار گرفته شود.


طول این اتوبوس برقی دوتکه ۱۸.۲ متر است و ظاهر آن مانند دیگر اتوبوسهای معمولی است که برای سفرهای درونشهری تردد میکنند.

نخستین اتوبوس برقی جهان مجهز به پرتوانترین باتری مخصوص خودروهای الکتریکی گنجایش ۱۲۰ مسافر را دارد و با هربار شارژ میتواند ۲۸۸ کیلومتر حرکت کند.
 
  • Like
واکنش ها: yasi
بالا